Navigace

Obsah

10

Stránka

Nordic Walking


Kurz Nordic Walking

V sobotu 11. října 2008 uspořádal Obecní úřad Nová Ves v Horách zdarma pro členky zdejšího Spolku žen a jeho příznivce speciální kurz Nordic Walkingu.

Co to vlastně je? Nordic Walking je nová, velmi přirozená forma pohybu. Jedná se o chůzi se speciálními hůlkami, při níž se zapojí do aktivní činnosti až 90 % svalů. Tento příjemný druh pohybu může vykonávat každý, jak výkonnostní sportovec, tak začátečník, vlastně lidé všech věkových kategorií. Je vhodný ke snižování nadváhy, udržování a zlepšování kondice a samozřejmě k relaxaci a pro zábavu.  K provozování Nordic Walkingu nejsou potřeba žádné mimořádné a finančně nákladné pomůcky. Stačí pouze speciální hole, sportovní obuv, jakýkoli terén a jakékoli roční období.

Členky Spolku lektorovala paní Iva Michalovičová ze Sportareálu Klíny. Mezi účastníky kurzu vzbudil Nordic Walking pozitivní ohlas, někteří se ihned nadšeně rozhodli pro koupi výstroje a dle jejich sdělení rozhodně nešlo o poslední vycházku. Náklady na realizaci kurzu hradila obec Nová Ves v Horách z finančního  příspěvku sponzora, tj. Větrné elektrárny Strážný vrch, a. s. Pokud se mezi čtenáři Novoveského zpravodaje najdou další zájemci o Nordic Walking, mohou kontaktovat obecní úřad a zapojit se do těchto zajímavých aktivit, případně se rovnou mohou obrátit na paní Květoslavu Marázovou, předsedkyni Spolku žen.

          v akci


15. 10. 2008

Přečtěte si aktuální vydání Novoveského zpravodaje


24. 9. 2008

Konec platnosti občanských průkazů bez strojově čitelných údajů


18. 9. 2008

Přeprava větrných elektráren


Upozorňujeme, že transport větrných elektráren bude probíhat i nadále v průběhu nadcházejících až 5 týdnů v časech 8.30 - 12.00, 13.00 - 15.00 h denně včetně víkendů. Bude tedy částečně omezen provoz na komunikaci na úseku H. Jiřetín - Nová Ves v Horách (Výšina), event. muzeum.

 


18. 9. 2008

Jak dopadl Milionář?


 

Zprávička z kroužku „Dovedných rukou“
 
Kroužek dovedných rukou připravil pro všechny děti na den 12. září 08 známou soutěž MILIONÁŘ.
A jak soutěž probíhala ? Pro každý věk dětí byly připraveny otázky z různých oborů. Tak namátkově, zkuste si vzpomenout:     
                            Který náš listnatý strom má nejmenší semínko ?
                           Jak se jmenuje nejrychlejší hmyz ?
                           Jak se jmenuje hlavní město Mongolska ?
                           Jak se jmenuje otec Barta Simpsona ?
                           Která opera byla vždy uvedena při slavnostním otevírání 
                           Národního divadla ?
 A tak bych mohla pokračovat. Vidíte sami, otázky nebyly nejlehčí. Ale děti to, za pomoci nápovědy jako zeptej se kamaráda, výběr ze tří možností a pomoc po telefonu,  zvládly zcela bravurně. Prostě jsem zírala.
I ty nejmenší jako Andrejka Povolná a Ondra Relich „jak se lidově říká“ mrskaly správné odpovědi bez zaváhání. A ty starší ? Jak jsem řekla,  byly báječné . A kteří byly úplně nejlepší ? Z těch mladších David Relich, z malinko starších suverénně Michalka Povolná, a z těch větších Míša Klímová .
Kredit ve výši 300.- Kč získala Michalka Povolná, která nevyužila ani jednu nápovědu. A na pohár si zaslouží jít ale úplně všichni. Tak nevím pane starosto, jak to uděláme . Ale už teď se můžete soutěžící těšit. To čekání je ale fakt nejlepší.
Za svou snahu byly děti po zásluze odměněny a domů na přípitek s rodiči si každý odnesl láhev  Coca- coly. Na začátek soutěže se přišel podívat a hlavně pozdravit a povzbudit děti i starosta obce.
Celou soutěž sponzorovala firma F1, finanční prostředky uvolnil z rozpočtu také náš obecní úřad.
A jak se to všechno dalo zvládnout ? Zcela dobře za pomoci p. Relichové , která se ujala vedení soutěže   Milionář pro ty nejmenší.   Děkuji moc.
 
A teď přemýšlím, co ještě zvládneme v září? Asi se za pomoci odborníků naučíme zvládat první pomoc. Tak se připravte – ošetříme Vám každé sebemenší škrábnutí i ty velké škrábance. Budou z nás na chvíli doktoři.
Tak ahoj zase příště. 
 
Za kroužek dovedných rukou Jana Dvořáková.

 


18. 9. 2008

Výsledky ankety Zájem firmy BIO ENERGO o výstavbu recyklační linky na zpracování vytříděného odpadu a dále ho ekonomicky ,racionálně a smysluplně využ


Zájem firmy BIO ENERGO o výstavbu recyklační linky na zpracování vytříděného odpadu a dále ho ekonomicky ,racionálně a smysluplně využívat

Výsledek ankety:

8 hlasů PRO - 191 hlasů PROTI

 

Zastupitelstvo obce na zasedání dne 1. 9. 2008 tuto výstavbu zamítlo.


13. 9. 2008

Vědomostní soutěž pro děti od 3 do 15 let


9. 9. 2008

Automobilové závody do vrchu


 

OÚ Nová Ves v Horách oznamuje, že dne
27. září 2008 v čase 9.00 – 18.00 hodin
se budou na komunikaci z Horního Jiřetína do Nové Vsi v Horách konat automobilové závody do vrchu. Trať závodu je ohraničena startem, který bude těsně nad podnikem Triola a cílem před začátkem obce Nová Ves v Horách.
Pořadatel akce je Michaela Votavová Autosport
 602 989 167, 602 141 780.

3. 9. 2008

Kroužek dovedných rukou opět po prázdninách zahajuje svou činnost


 

je tu začátek nového školního roku, 
a to znamená zahájení
 
kroužku dovedných rukou.
 
První schůzka se koná v pátek 5.9.2008
a to od 15 hod. 
sraz před muzeem !
 
Na první schůzce si společně objasníme , co očekáváte od nás dospěláků, co všechno chcete dělat a na oplátku, také my vám objasníme co od vás očekáváme.
 
Tak v pátek na kroužku ahoj !!!

3. 9. 2008

UPOZORNĚNÍ-transport větrných elektráren


 

OÚ oznamuje, že od 10.9.2008 bude na komunikacích v obci probíhat transport větrných elektráren v časech, které nejméně omezí účastníky provozu: 9.00-12.00h ,23.00-04.00 h.

2. 9. 2008

Stránka